Kurz focení mobilním telefonem

Nejlepší fotoaparát je ten, který máte zrovna u sebe. A to bývá velice často mobilní telefon. Současné telefony mají skvělé fotoaparáty. Navíc mají dostatek výkonu pro úpravu fotografií přímo v telefonu. Jak fotografovat mobilním telefonem? Jak fotografie v telefonu upravovat? Jaké použít aplikace?

Základy kompozice
Pravidla kompozice platí pro mobilní telefon stejná jako pro fotografování zrcadlovkou. Na kurzu si ukážeme jak správně komponovat, jaký má vliv různý úhel pohledu, různý náklon a jak fotit lépe a jinak.

Fotit celek, polocelek nebo detail?
Díky pevnému ohnisku u mobilních telefonů má focení mobilem svá pravidla. Ukážeme si, jak fotit celky i detaily a jak nedělat chyby.

Komunikace s modelem a pózování
Stejně jako u fotografování portrétů platí určitá pravidla při fotografování lidí. Jak dobře pózovat? Jak udělat fotografii atraktivní? Jak komunikovat s modelem? Kterou část těla a kde oříznout? Z jakého úhlu to lidem sluší a naopak nesluší a jak to poznat. Jak fotit selfie.

Úprava fotek v mobilu
Ukážeme si, jaké aplikace na úpravu fotografií v telefonu používat. Jak fotografie upravovat a na co si dát pozor. Jak docílit moderního i vintage stylu.

Co na kurzu fotografování mobilem získáte?

  • Zpětnou vazbu – hodnocení svých fotografií
  • Příjemný zážitek
  • Nové přátele a setkání s lidmi, kteří také rádi fotografují
  • Nový pohled na využívání mobilního telefonu
  • Náboj a povzbuzení do dalšího focení

Kurz probíhá v exteriéru. V krásném parku v Praze 2. Maximální počet účastníků je 7 a minimální 4. Délka kurzu je 4 hodiny. Kurz je určen pro všechny věkové kategorie. Kurz je vhodný pro uživatele Androidu i Apple iOS. Je úplně jedno, jaký máte telefon. To co si ukážeme funguje na všech. Před kurzem vám pošlu seznam doporučených aplikací a další instrukce.

Kurz neprobíhá v zimě. Pouze od jara do podzimu. Nové jarní termíny vypíši začátkem roku 2020. Cena je 990,- Kč a kurz focení mobilem je možné zakoupit jako dárek. Pošlu vám e-mailem dárkový poukaz. Obdarovaný si pak vybere termín dle libosti.

Žádné události