Nejlepší fotoaparát je ten, který máte zrovna u sebe. A to bývá velice často mobilní telefon. Současné telefony mají skvělé fotoaparáty. Navíc mají dostatek výkonu pro úpravu fotografií přímo v telefonu. Jak fotografovat mobilním telefonem? Jak fotografie v telefonu upravovat? Jaké použít aplikace?

Základy kompozice
Pravidla kompozice platí pro mobilní telefon stejná jako pro fotografování zrcadlovkou. Na kurzu si ukážeme jak správně komponovat, jaký má vliv různý úhel pohledu, různý náklon a jak fotit lépe a jinak.

Fotit celek, polocelek nebo detail?
Díky pevnému ohnisku u mobilních telefonů má focení mobilem svá pravidla. Ukážeme si, jak fotit celky i detaily a jak nedělat chyby.

Komunikace s modelem a pózování
Stejně jako u fotografování portrétů platí určitá pravidla při fotografování lidí. Jak dobře pózovat? Jak udělat fotografii atraktivní? Jak komunikovat s modelem? Kterou část těla a kde oříznout? Z jakého úhlu to lidem sluší a naopak nesluší a jak to poznat. Jak fotit selfie.

Úprava fotek v mobilu
Ukážeme si, jaké aplikace na úpravu fotografií v telefonu používat. Jak fotografie upravovat a na co si dát pozor. Jak docílit moderního i vintage stylu.

Co na kurzu fotografování mobilem získáte?

  • Zpětnou vazbu – hodnocení svých fotografií
  • Příjemný zážitek
  • Nové přátele a setkání s lidmi, kteří také rádi fotografují
  • Nový pohled na využívání mobilního telefonu
  • Náboj a povzbuzení do dalšího focení

Kurz probíhá v exteriéru v centru Prahy. Maximální počet účastníků je 6 a minimální 4. Délka kurzu je 4 hodiny. Kurz je určen pro všechny věkové kategorie. Kurz je vhodný pro uživatele Androidu i Apple iOS. Je úplně jedno, jaký máte telefon. To co si ukážeme funguje na všech. Před kurzem vám pošlu seznam doporučených aplikací a další instrukce. Kurz obvykle probíhá v Praze na Vyšehradě. Čas a termín je různý a je uveden v detailu rezervace.

Tyto kurzy probíhají od dubna do října. Sledujte stránky, termíny vypisuji postupně.

Termíny a rezervace:

Kurz fotografování mobilem jako dárek

Tento kurz můžete darovat jako dárek. Dárkový poukaz lze online koupit zde. Nemusíte vybírat konkrétní datum. E-mailem vám přijde dárkový poukaz (voucher). Obdarovaný si datum vybere sám později. Skvělý dárek 🙂